8 گام ساده که پیش از خرید شماره دلخواه همراه اول، ایرانسل یا رایتل باید بردارید

راهنمای کامل خرید شماره دلخواه همراه اول و اپراتورهای دیگر، به صورت مرحله به مرحله با توجه به بودجه و نیازها، همراه با لینک خرید انواع شماره.
تاریخ انتشار :
20، بهمن 1398
دسته بندی :

خرید سیم کارت قبل‌ترها کار ساده‌ای بود. کافی بود به یک مغازه سیم کارت فروشی مراجعه کنیم و از روی تابلو، یک شماره را انتخاب کرده و بخریم. اما در حال حاضر با توجه به تنوع شماره‌ها و پیش‌شماره‌ها، مشخص شدن انواع شماره رند و کاربردهای آن‌ها، خرید شماره دلخواه همراه اول، رایتل یا ایرانسل به یک کار وسواس گونه تبدیل شده است. بسیاری از افراد با ما تماس می‌گیرند و بدون آن که پیش‌شماره یا هدف خود را از خرید مشخص کرده باشند، می‌خواهند یک سیم کارت مناسب به آن‌ها معرفی کنیم. بهتر است بدانید که تصمیم گیرنده اصلی در خرید شماره شما هستید و باید بخش زیادی از مسیر را خودتان به تنهایی طی کنید. ما در این مسیر می‌توانیم به شما مشاوره و راهنمایی بدهیم؛ اما باز هم این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه سیم کارتی بخرید. در این مقاله 8 نکته مهم که باید مرحله به مرحله در خرید سیم کارت رعایت کنید، برای شما آورده‌ایم. با رعایت این نکات، اطمینان داشته باشید که تصمیم‌گیری برایتان ساده‌تر خواهد بود.

خرید سیم کارت رند

قدم اول: بودجه خود را مشخص کنید

مهم‌تر از هر چیزی، این است که شما چقدر می‌خواهید بابت سیم کارت هزینه کنید؟ 100 هزار تومان، 2 میلیون تومان یا 100 میلیون تومان؟ مشخص کردن محدوده بودجه، می‌تواند کمک بزرگی باشد تا انتخاب‌های پیش روی خود را تا حد زیادی محدود کرده و بدانید که در این رنج قیمت، چه شماره‌هایی برای شما مناسب‌تر هستند. در همین مرحله با توجه به بودجه و علاقه خود (و البته نوع کاربردی که سیم کارت برای شما دارد)، مشخص کنید که می‌خواهید سیم کارت شما اعتباری باشد یا دائمی. این مسئله تا حد زیادی سلیقه‌ای است. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که قبض موبایل خود را ماهانه پرداخت کنند و به همین دلیل به دنبال یک شماره دائمی هستند. شما ممکن است مشکلی با این مسئله نداشته باشید و یک سیم کارت اعتباری را ترجیح بدهید.

قدم دوم: هدف خود را از خرید مشخص کنید

در گام دوم خرید سیم کارت خود، باید هدف خود را از خرید سیم کارت مشخص کنید. به عنوان مثال شما می‌خواهید این سیم کارت را برای مصرف شخصی بخرید، برای کارهای تبلیغاتی یا برای استفاده تجاری؟ بعد مشخص کنید که کدام پیش کدها برای استفاده شما از سیم کارت، مناسب هستند. مثلاً ممکن است لازم باشد برای کسب و کار خود سیم کارت سریالی بخرید. یا یک شماره رند برای انجام کارهای تبلیغاتی داشته باشید.

قدم سوم: با انواع رندها و کدهای شاخص آشنا شوید

شماره‌های رند انواع مختلفی مانند پله‌ای، آینه‌ای یا انواع دیگر دارند که قیمت هر کدام از آن‌ها با توجه به میزان رند بودن و نوع پیش کد، می‌تواند متفاوت باشد. شما اگر دنبال خرید شماره دلخواه همراه اول یا هر اپراتور دیگری باشید، باید با پیش کدهای شاخص و معروف آن‌ها آشنا شوید. اگر در این زمینه تجربه کافی ندارید، از یک مشاور خوب کمک بگیرید.

قدم چهارم: شماره‌های مورد علاقه خود را یادداشت کنید

در این مرحله بهتر است شماره‌های مورد علاقه خود را روی کاغذ بنویسید تا دید بهتری نسبت به آنچه می‌خواهید، داشته باشید. حتی می‌توانید شماره دوستان و بستگان خود را یادداشت کنید تا ببینید کدام‌یک از آن‌ها را بیشتر دوست دارید. این شماره‌ها با را انواع الگوهای رند مقایسه کنید و سعی کنید شماره مناسب خود را پیدا کنید. بعد از سال‌ها تجربه در زمینه فروش سیم کارت، به این نتیجه رسیده‌ایم که علاقه‌مندی شما در امر خرید سیم کارت حرف اول و آخر را می‌زند. باقی فاکتورها را می‌توان با توجه به نوع شماره‌هایی که شما دوست دارید، تنظیم کرد. بنابراین از اهمیت این مرحله غافل نشوید.

قدم پنجم: دریافت مشاوره را فراموش نکنید

با یک کارشناس یا فروشنده معتبر در مورد بودجه، شماره‌های دلخواه و نوع استفاده‌ای که می‌خواهید از سیم کارت خود داشته باشید، صحبت کنید. مسلماً پیشنهاد‌های تازه‌ای به شما داده می‌شود. می‌توانید شماره‌هایی را که قبلاً یادداشت کرده‌اید، با این شماره‌ها مقایسه کنید. ممکن است از بین این شماره‌ها یک یا چند مورد را پیدا کنید که مورد علاقه شما باشند.

قدم ششم: دوستان و آشنایان هم می‌توانند نظر دهند

اگر از بین دوستان یا نزدیکان شما کسی هست که در زمینه خرید و فروش سیم کارت دارای سررشته است، می‌توانید از آن‌ها هم کمک بخواهید و نظر آن‌ها را بپرسید؛ چرا که ممکن است شما به مواردی دقت نکرده باشید که این افراد بتوانند با ریزبینی آن‌ها را به شما گوشزد کنند.

قدم هفتم: وقت انتخاب فرا رسیده است

در این زمان شما باید خرید شماره دلخواه همراه اول، ایرانسل یا رایتل خود را انجام دهید. این زمان، وقت تصمیم‌گیری است و همان‌طور که گفتیم تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. با توجه به تمام اطلاعات و راهنمایی‌هایی که تاکنون کسب کرده‌اید، شماره دلخواه خود را انتخاب کنید.

قدم هشتم: بخرید!

با فروشنده سیم کارت خود صحبت کنید و هرچه سریع‌تر نسبت به رزرو شماره‌ای که انتخاب کرده‌اید، اقدام کنید. این کار را زودتر انجام دهید؛ زیرا ممکن است که فرد دیگری هم‌زمان با شما همان شماره را انتخاب کرده باشد.

مطالب پیشنهادی : خرید سیم کارت
بارگذاری