یک راهنمای کامل در خصوص نحوه‌ حذف اکانت در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی

پیش از فروش سیمکارت حتما باید برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود، نسبت به تغییر شماره یا حذف اکانت در پلتفرمهای مختلف اقدام کنید.
تاریخ انتشار :
21، اردیبهشت 1399
دسته بندی :

می‌دانیم که یکی از متداول‌ترین راه‌ها برای ایجاد یک حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی، استفاده از سیمکارت و شماره‌ی تلفن است. اگر به دنبال فروش و واگذاری سیمکارت خود باشید، ممکن است این نگرانی در شما ایجاد شود که آیا ممکن است با فروش سیمکارت، ناخواسته اطلاعات شخصی‌تان را در اختیار دیگران قرار دهید؟ جواب ما به سوال شما بله است و نگرانی شما کاملا به جاست. این مقاله که در مورد نحوه حذف اکانت شبکه‌های اجتماعی است در پاسخ به این نگرانی شما نوشته شده است که مطالعه‌ی آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

زمانی که شما به دلایل مختلف، تصمیم به واگذاری سیمکارت خود می‌گیرید، باید به این نکته توجه کنید که شماره‌ تلفن شما، عملا می‌تواند کلید ورود به حساب‌هایی باشد که شما پیش از این اقدام به ساخت آنها از طریق سیمکارتتان نموده‌اید. پس حذف اکانت یا تغییر شماره تلفن لینک شده به اکانت‌ها امری ضروری برای حفظ حریم خصوصی‌تان قبل از واگذاری سیمکارت است.

در اینجا ما تمام شبکه‌های اجتماعی محبوب در ایران که یکی از راه‌های ساخت اکانت در آنها استفاده از شماره تلفن است را مورد بررسی قرار داده و نحوه حذف اکانت‌تان را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

اینستاگرام

حذف اکانت اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان و البته ایران است. شبکه‌ای که دارای بیش از یک میلیارد کاربر در جهان است. با توجه به محبوبیت بسیار بالای اینستاگرام در ایران، احتمالا شمایی که اکنون در حال خواندن این مقاله هستید نیز دارای حداقل یک حساب کاربری در این شبکه‌ی اجتماعی ‌باشید که یکی از راه‌های ایجاد حساب در آن استفاده از شماره‌ی تلفن است. اگر در حال فروش سیمکارت خود هستید و حسابی با شماره تلفن خود در اینستاگرام ایجاد کرده‌اید، دو راه پیش روی شماست، یک. اکانت خود را حذف کنید، دو. شماره تلفن حساب‌تان را عوض کنید که در ادامه در مورد هر دو توضیح خواهیم داد.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام

کاربران اینستاگرام می‌توانند اکانت خود را به صورت دائمی و موقت حذف کنند که طبیعتا ما در اینجا در مورد حذف دائمی اینستاگرام صحبت می‌کنیم که باعث حذف کامل اکانت شما می‌شود و امکان بازگشت دوباره به حساب ممکن نیست.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام:

  1. ابتدا باید از طریق مرورگر خود وارد قسمت حذف دایمی اکانت اینستاگرام شوید که ما لینک آن را در اینجا در اختیار شما می‌گذاریم:

http://instagram.com/accounts/remove/request/permanent

  1. بعد از ورود به این لینک شما باید وارد حسابی شوید که قصد حذف آن را دارید. اگر پسورد خود را فراموش کرده‌اید از طریق قسمت forgot password که لینکی آبی رنگ در زیر فیلد مربوط به رمز است، می‌توانید رمز جدیدی ایجاد کنید.
  2. در این مرحله، اینستاگرام از شما در مورد دلیل تمایل به حذف اکانت‌تان سوال می‌کند که باید از بین گزینه‌های موجود یک گزینه را انتخاب کنید.

در اینجا توضیح مختصری در مورد هر یک از این گزینه‌ها می‌دهیم:

Cant find people to follow

ناتوانی در فالو کردن دیگران

Trouble getting started

عدم آشنایی با نحوه کار با اینستاگرام به علت اینکه کاربر جدیدی هستید

Created a second account

ایجاد اکانت دیگری

Concerned about my data

نگرانی در مورد اطلاعاتتان

Privacy concerns

مسایل مربوط به حریم شخصی

Want to remove something

رهایی از برخی فعالیت‌ها مانند گفتگو‌های داخل قسمت دایرکت

Too many ads

تعداد زیاد تبلیغات و آزاردهنده بودن آنها

Too busy/Too distracting

اینستاگرام بیش از حد شما را مشغول کرده است

Something else

دلایل دیگر

که ما گزینه آخر را به شما پیشنهاد می‌دهیم، به این دلیل که در سایر موارد، اینستاگرام تلاش دیگری برای صرف نظر کردن شما از حذف اکانت انجام می‌دهد، از جمله ارائه‌ی مقاله‌هایی که شاید بتوانند نگرانی‌های شما را برطرف کنند و شما را از حذف اکانت منصرف کنند.

  1. در این مرحله شما باید رمز حسابتان را بار دیگر وارد کنید.
  2. کلیک روی گزینه‌ی حذف دائمی حساب ((permanently delete my account
  3. در مرحله‌ی آخر اینستاگرام بار دیگر از شما در مورد اطمینان از حذف دائمی حسابتان سوال می‌کند. شما می‌توانید با کلیک رو گزینه‌ی قبول، عملا حساب اینستاگرام خود را حذف کنید.

چند نکته در مورد حذف اینستاگرام:

حذف اکانت اینستاگرام بدون داشتن پسورد امکان پذیر نیست.

بعد از حذف اکانت، اینستاگرام اجازه‌ی استفاده از اسم پیج حذف شده را نمی‌دهد. پس اگر می‌خواهید بعدا حسابی با همان اسم ایجاد کنید، قبل از حذف اکانت اسم پیج‌تان را عوض کنید.

امکان حذف اکانت اینستاگرام تنها از طریق سایت می‌باشد و حذف اکانت توسط خود اپلیکیشن اینستاگرام امکان پذیر نیست.

تغییر شماره تلفن حساب اینستاگرام

برای ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام یا باید از شماره تلفن استفاده کنید یا یک ایمیل معتبر. فرض کنیم شما با استفاده از شماره تلفن حسابی ساخته‌اید و اکنون می‌خواهید سیمکارت خود را واگذار کنید. شاید بهترین راهی که به ذهنتان برسد، حذف شماره تلفن از حساب باشد، اما باید توجه داشته باشید که نبود همزمان شماره تلفن و ایمیل در حسابتان می‌تواند در آینده برای شما مشکل ساز باشد. برای مثال در صورتی که شما پسورد حسابتان را فراموش کنید، دیگر امکان بازیابی حساب وجود ندارد. پس بهترین کار در این حالت، تغییر شماره‌ی تلفن است. نحوه تغییر شماره‌ی تلفن حساب اینستاگرام بسیار آسان و به شکل زیر است:

وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و در قسمت پروفایل کاربری، به بخش ویرایش پروفایل وارد شوید و در قسمت شماره تلفن، شماره‌ی خود را پاک کنید و شماره‌ی جدید را وارد کنید. پس از این تغییر، اینستاگرام به شماره‌ی جدید شما، پیام تاییدیه ارسال می‌کند.

واتساپ

چگونه اکانت واتساپ را حذف کنیم

اکنون می‌خواهیم در مورد پیام‌رسان واتساپ که از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران است صحبت کنیم. قصد شما برای فروش سیمکارتتان، شما را مجبور به حذف اکانت واتساپ‌تان یا تغییر شماره‌ی آن می‌کند. ابتدا در مورد حذف اکانت که موضوع اصلی این مقاله است صحبت می‌کنیم سپس در مورد تغییر شماره، توضیحاتی خواهیم داد.

نحوه حذف اکانت واتساپ

وارد اپلیکیشن واتساپ شوید و به قسمت تنظیمات بروید.

وارد قسمت account شوید.

گزینه‌ی delete my account را انتخاب کنید.

شماره‌ی خود را وارد نمایید و روی گزینه‌ی قرمز رنگ  delete my accountکلیک کنید. (توجه کنید که در هنگام وارد کردن شماره تلفن، کد مربوطه باید کد ایران یعنی 98+ باشد و بدین ترتیب در هنگام وارد کردن شماره، نیازی به شماره‌ی صفر ابتدای شماره‌ی تلفن‌تان نیست)

توجه داشته باشید که حذف اکانت شما باعث خروج شما از تمام گروه‌ها، حذف تاریخچه‌ی گفتگوها و به طور کلی پاک شدن تمام مشخصات می‌شود.

تغییر شماره تلفن حساب واتساپ

وارد اپلیکیشن واتساپ شوید و به قسمت تنظیمات بروید.

وارد قسمت account شوید.

وارد قسمت تغییر شماره شوید و گزینه‌ی next را لمس کنید.

در اینجا دو فیلد برای شما باز می‌شود. کادر بالا مربوط به شماره تلفن کنونی شما و کادر پایین مربوط به شماره‌ی جدیدتان است که با وارد کردن آنها و لمس گزینه‌ی next  و تایید نهایی، تغییر شماره انجام می‌شود ( در اینجا نیز به طریقه‌ی درست وارد کردن شماره‌ی تلفن و انتخاب کد درست توجه کنید).

توجه داشته باشید با تغییر شماره، تمام اطلاعات حساب قبلی شما به حساب جدید منتقل شده و شماره قبلی حذف می‌شود و از این بابت مشکلی وجود ندارد. اما مخاطبینی که شماره‌ی جدید شما را ندارند امکان برقراری با شما را دیگر نخواهند داشت.

تلگرام

نحوه حذف اکانت تلگرام

تلگرام پیام رسان محبوبی با کاربران متعدد در ایران است که برای ایجاد حساب در آن نیاز به شماره تلفن دارید و در صورتی که بخواهید سیمکارتتان را واگذار کنید، باید حسابتان را حذف کنید. لازم به ذکر است حذف حساب تلگرام باعث حذف تمام اطلاعات شما می‌شود و امکان بازیابی آن وجود ندارد.

نحوه حذف اکانت تلگرام

وارد لینک حذف حساب تلگرام شوید که از طریق مرورگرتان باید این مرحله را طی کنید.

شماره تلفن خود را با کد کشور ایران وارد فیلد مورد نظر کنید و گزینه‌ی next را کلیک کنید.

بعد از انجام مرحله‌ی قبل، کدی برای تلگرام شما ارسال می‌شود که شما باید آن کد را در مرورگر خود وارد فیلد confirmation code کنید و گزینه‌ی sign in را کلیک کنید.

گزینه‌ی delete account را انتخاب کنید.

در این مرحله از شما در مورد دلیل حذف کردن اکانتتان سوال می‌شود که البته اجباری برای پاسخگویی وجود ندارد و شما می‌توانید با لمس گزینه‌ی done وارد مرحله‌ی بعد شوید.

برای تایید نهایی، تلگرام بار دیگر در مورد تصمیم نهایی شما، از شما سوال می‌پرسد که آیا حتما مایل به حذف اکانت خود هستید که با کلیک روی گزینه‌ی yes, delete my account ، اکانت خود را حذف می‌کنید.

همچنین شما می‌توانید شماره تلفن خود را تغییر دهید که این کار به آسانی از طریق قسمت تنظیمات در خود اپلیکیشن تلگرام قابل انجام است.

فیسبوک

حذف یا تغییر شماره اکانت فیسبوک

قصد شما برای فروش سیمکارتتان، احتمالا شما را به فکر حذف اکانت فیسبوکتان می‌اندازد. در ادامه، نحوه‌ حذف اکانت فیسبوک را توضیح می‌دهیم. در فیسبوک نیز همانند اینستاگرام، امکان حذف موقت و دایمی حساب وجود دارد که با توجه به هدف ما از توضیح در مورد نحوه‌ حذف اکانت در این مقاله، تنها حذف اکانت به صورت دایمی را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

نحوه حذف اکانت فیسبوک

وارد صفحه‌ی مخصوص حذف اکانت فیسبوک شوید.

در صورتی که قبلا از حساب خود خارج شده اید، اکنون نام کاربری و پسورد را وارد کنید تا به مرحله‌ی بعد هدایت شوید.

در صفحه‌ی جدید گزینه‌ی delete my account را کلیک کنید تا حسابتان حذف شود.

یک نکته‌ی مهم در مورد حذف دایمی اکانت فیسبوک این است که بعد از طی مراحل بالا، تا دو هفته، حساب هنوز به طور کامل حذف نمی‌شود و شما امکان بازگشت دوباره به حساب را دارید و تنها پس از گذشت این چهارده روز و عدم بازگشت شما، حساب خود به خود حذف می‌شود. پس شما باید دو هفته قبل از فروش سیمکارت، اقدام به حذف اکانت فیسبوک خود کنید تا بدین ترتیب از سو‌استفاده‌های احتمالی جلوگیری به عمل آورید. همچنین در مورد فیسبوک نیز، امکان تغییر شماره تلفن و یا استفاده از ایمیل به جای شماره‌ی تلفن وجود دارد.

توییتر

حذف اکانت توییتر

توییتر شبکه‌ای بسیار محبوب و با تعداد بسیار بالای کاربر در جهان است که بسیاری از شخصیت‌های شناخته شده‌ی جهانی از آن برای بیان نظرات خود استفاده می‌کنند. اگر احیانا از طریق شماره تلفن خود حسابی در توییتر ساخته‌اید و اکنون قصد فروش سیمکارت خود را دارید، اصلا نگران نباشید، امکان حذف دایمی اکانت توییتر نیز وجود دارد که در ادامه شما را به طور کامل با نحوه انجام آن آشنا می‌کنیم.

ابتدا باید بدانیم که امکان حذف اکانت توییتر از طریق اپلیکیشن وجود ندارد و برای این کار حتما باید از مرورگر اینترنت استفاده کنیم.

نحوه حذف اکانت توییتر

وارد سایت توییتر شوید و با استفاده از نام کاربری و پسورد وارد حساب خود شوید.

وارد قسمت setting and privacy شوید.

به بخش account بروید.

گزینه‌ی delete your account را کلیک کنید.

توضیحاتی در مورد حذف اکانت، در این مرحله به شما داده می‌شود. در پایین صفحه، گزینه‌ی deactivate وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید.

در این مرحله پس از وارد کردن رمز حسابتان و لمس گزینه‌ی   deactivate accountحسابتان حذف می‌شود.

توجه داشته باشید بعد از طی مراحل بالا، توییتر یک فرصت 30 روزه برای بازگشت و فعال سازی دوباره‌ی حساب به شما می‌دهد؛ یعنی تا 30 روز حساب هنوز به طور کامل حذف نشده است و تنها در صورت عدم فعال سازی حساب پس از 30 روز، حساب کاملا حذف می‌شود. پس حتی در صورتی که شما مراحل بالا را طی کنید و سپس سیمکارت خود را واگذار کنید، تا مدت 30 روز، احتمال سواستفاده از شماره تلفن شما در حساب توییترتان وجود دارد. بنابراین 30 روز قبل از فروش سیمکارت، اقدام به حذف حساب خود کنید. در مورد توییتر نیز امکان تغییر شماره تلفن حسابتان وجود دارد.

یوتیوب

حذف اکانت یوتیوب

یوتیوب شاید محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی در زمینه‌ی به اشتراک گذاری ویدیو باشد. ممکن است شما در ساخت حساب و کانال یوتیوب از شماره تلفن خود استفاده کرده باشید، اکنون می‌خواهید سیمکارت خود را بفروشید و به اطلاعاتی در مورد نحوه حذف اکانت یوتیوب نیاز داشته باشید. پس در ادامه با ما باشید.

یوتیوب شبکه‌ای است که برای ایجاد حساب در آن ابتدا نیاز به یک حساب گوگل یا جیمیل دارید و در واقع شماره‌ای از شما که در حساب گوگل یا جیمیل شما ثبت شده است، برای این منظور استفاده می‌شود. ما در اینجا نحوه‌ حذف اکانت و همچنین حذف کانال یوتیوب را آموزش می‌دهیم و در قسمت بعد به نحوه‌ حذف اکانت گوگل یا جیمیل می‌پردازیم.

نحوه حذف کانال یوتیوب

در سایت یوتیوب وارد کانال خود شوید.

بر روی آیکون آبی رنگ در منوی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

به بخش تنظیمات بروید.

روی گزینه‌ی advanced کلیک کنید.

گزینه‌ی delete channel را لمس کنید.

در این قسمت دو گزینه به شما نمایش داده می‌شود:

I want to hide my account

I want to permanently delete my content

که گزینه‌ی اول برای مخفی کردن کانال و گزینه دوم مربوط به حذف کانال است.

پس از انتخاب گزینه‌ی حذف دایمی در مرحله‌ی قبل، اکنون باید با تایید ضوابط و شرایط یوتیوب و کلیک رو گزینه‌ی delete my account وارد مرحله‌ی بعد شوید.

در این مرحله، باید در فیلد قرار داده شده، بار دیگر نام کانال خود را وارد کنید و سپس گزینه‌ی delete my content را کلیک کنید تا در نهایت کانال شما حذف شود.

توجه داشته باشید با حذف کانال تمام محتوای آن از جمله تمام فایل‌ها، کامنت‌ها و ... به طور کامل حذف می‌شوند.

نحوه حذف اکانت یوتیوب

وارد جیمیل خود شوید.

به بخش تنظیمات بروید.

در اینجا گزینه‌ی  other Google  account setting را پیدا کنید و وارد آن شوید.

به بخش data & personalization بروید و delete service or account را انتخاب کنید.

گزینه‌ی  delete service را کلیک کنید و اطلاعات حسابتان را وارد نمایید و با کلیک روی آیکون سطل آشغال روبروی یوتیوب، اکانت را حذف کنید.

حساب گوگل یا جیمیل

حذف یا تغییر شماره حساب گوگل

حسابی که شما برای هریک از این شبکه‌ها‌ی اجتماعی می‌سازید ممکن است با استفاده از ایمیلی باشد که شما شماره تلفن خود را در آن ثبت کرده اید؛ بنابراین ممکن است بخواهید قبل از فروش سیمکارت خود، حساب گوگل و جیمیل خود را حذف کنید.

نحوه حذف اکانت گوگل یا جیمیل

به قسمت تنظیمات حساب گوگل خود بروید.

در بخش account preferences روی گزینه‌ی delete account or services کلیک کنید.

گزینه‌ی delete Google account and data را لمس کنید.

می‌توانید نسبت به بکاپ گیری از اطلاعات اکانت خود اقدام کنید.

در پایین صفحه، تیک دو بخش مربوط به ضوابط و شرایط گوگل را بزنید.

روی گزینه‌یdelete account  کلیک کنید تا اکانت شما حذف شود.

لازم به ذکر است با حذف اکانت گوگل یا جیمیل، تمام سرویس‌ها، اشتراک‌ها و به طور کلی تمام اطلاعات شما از بین خواهند رفت. همچنین شما امکان تغییر شماره تلفن در حسابتان را دارید.

اسنپ چت

حذف اکانت اسنپ چت

اسنپ چت اپلیکیشنی برای به اشتراک گذاری تصویر است که به دلیل فیلترهای متنوع و جالبی که دارد محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اگر در ساخت حساب در اسنپ چت از شماره تلفن خود استفاده کرده‌اید و اکنون قصد فروش سیمکارت و حذف حسابتان را دارید، مراحل زیر، نحوه حذف اکانت اسنپ چت را به شما آموزش می‌دهند.

نحوه حذف اکانت اسنپ چت

ورود به سایت اسنپ چت و وارد کردن نام کاربری و رمز خود.

انتخاب گزینه‌ی delete account

دوباره رمز خود را وارد کنید.

دریافت پیام حذف اکانت که به معنای تایید نهایی حذف اکانت است.

توجه داشته باشید که امکان حذف اکانت از طریق اپلیکیشن وجود ندارد.

در انتها توجه داشته باشید که در فرآیند فروش سیم کارت، باید دقت زیادی به خرج بدهید تا بتوانید از داده‌ها و اطلاعات شخصی خود در آینده محافظت کنید. شبکه‌های اجتماعی بخش مهمی از اطلاعات شخصی ما را تشکیل می‌دهند که دسترسی به آن‌ها از طریق سیم کارت امکان پذیر است. بنابراین پیش از آن که سیم کارت خود را بفروشید، به دنبال تغییر شماره یا حذف اکانت در این شبکه‌ها باشید.

برچسب ها
شهبازی

بسیار عالیی

ارسال پاسخ
29، اردیبهشت 1399
0
0
تیم پشتیبانی شماره ماندگار

ممنون از نظر جنابعالی

29، اردیبهشت 1399
0
0
هانی

بسیارعالی.سپاس

ارسال پاسخ
14، دی 1399
0
0
تیم پشتیبانی شماره ماندگار

متشکر از نظرتون

14، دی 1399
0
0
علی صادقی

گوشیم گم شده بود بعد ۶ روز یه آقایی زنگ زد گفت پیدا کردم چطور میتونم ببینم با این خط یا گوشی من چه برنامه های وصل کرد.چطور میشه حساب های وصل بهش رو قطع کرد

ارسال پاسخ
19، مرداد 1401
0
0
تیم پشتیبانی شماره ماندگار

با سلام ، باید مرحله به مرحله تمامی اپ ها رو بررسی نمایید

23، مرداد 1401
0
0