سیم کارت 0912 کارکرده بخریم یا صفر؟

سیم کارت 0912 کارکرده تفاوت های محسوسی با سیم کارت صفر دارد به همین دلیل بسیاری از افراد در هنگام خرید دچار تردید میشوند.
تاریخ انتشار :
22، تیر 1399
دسته بندی :

 

کافی است که قصد خرید یک سیم کارت 0912 را داشته باشید که به‌محض شنیدن پیشنهاد فروشنده برای خرید سیم کارت 0912 کارکرده با توجه به تفاوت قیمت فاحشی که نسبت به یک سیم کارت نو دارد، شگفت‌زده شوید. بدون شک، دانستن اینکه میزان هزینه لازم برای خرید سیم کارت 0912 دست دوم، چیزی در حدود 20 الی 30 درصد کمتر از هزینه لازم برای یک سیم کارت صفر برای شما تمام می‌شود، پای شک و تردیدها را به میان می‌کشد.

بایدها و نبایدهایی که به هنگام خرید یک سیم کارت 0912 کارکرده باید به آن‌ها توجه داشت!

پیش از خرید یک سیم کارت 0912، لازم است که به یکسری نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. مسائلی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و بی‌توجهی به هریک از آن‌ها می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شما ایجاد کنند. در ادامه قصد داریم درباره مهم‌ترین مسائلی که باید پیش از خرید یک سیم کارت 0912 کارکرده، درباره آن‌ها اطلاعات کافی را به دست آورده باشید، صحبت کنیم.

آیا تفاوت هزینه‌ای که بین خرید یک سیم کارت 0912 کارکرده و یک سیم کارت صفر، وجود دارد برای شما به‌عنوان یک خریدار ازنظر اقتصادی، مقرون‌به‌صرفه است؟

مهم‌ترین و اولین جنبه خرید در خرید سیم کارت و در حالت کلی خرید، جنبه اقتصادی مربوط به خرید آن است. آیا برای شما خرید سیم کارت 0912 کارکرده نسبت به نوع صفر آن، به‌صرفه است یا نه؟ این پرسش، سؤالی است که می‌تواند شما را وارد مسیر خرید این سیم کارت‌ها کند و یا بالکل شما را برای همیشه منصرف گرداند. همان‌طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، هزینه لازم برای خرید یک سیم کارت 0912 کارکرده چیزی بین 20 الی 30 درصد کمتر از هزینه لازم برای خرید سیم کارت صفر است. این تفاوت قیمت، می‌تواند عده بسیاری را برای خرید سیم کارت کارکرده، وسوسه کند!

شما پس از خرید یک سیم کارت صفر و استفاده از آن تا چه حد از نظر هزینه‌ای ممکن است که متوجه ضرر مالی شوید.

این مورد نیز همچون مورد اول که به آن اشاره شد، به لحاظ اقتصادی، مثال‌های است که باید به آن، توجه خاصی داشت.

سیم کارتی که قرار است تحت عنوان سیم کارت صفر، خریداری کنید، واقعاً صفر است یا نه؟

این مسئله جدای از بحث هزینه‌ها، ازنظر مسائل مختلف دیگری نیز حائز اهمیت است. به‌عنوان مثال، اگر سیم کارت 0912 کارکرده را به جای یک سیم کارت صفر خریداری کنید ممکن است که پیوسته زنگ تلفن همراه شما برای ارتباط با صاحب پیشین این خط کارکرده به صدا درآید. به عبارت بهتر، ممکن است که شانس با شما یار نباشد و شما یک خط 0912 کارکرده که زنگ خور بالایی دارد را خریدار کرده باشید که این مسئله می‌تواند جنبه‌های مختلفی از زندگی شما را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. با توجه به دو جنبه بسیار مهم مطرح‌شده (جنبه اقتصادی و همچنین مزاحمت‌هایی که ممکن است متوجه شما شود)، لازم است که از صفر بودن سیم کارتی که قصد خرید آن را دارید، اطمینان کافی پیدا کنید.

سیم کارت 0912 کارکرده‌ای که قصد خرید آن را دارید، چند سال است که خاموش است؟

این مسئله نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هرچه عددی که به‌عنوان پاسخ به این سؤال، ارائه می‌شود، بزرگ‌تر باشد، احتمال آنکه مزاحمت از سوی مخاطبین پیشین خط مذکور برای شما ایجاد شود، کمتر و کمتر می‌شود.

سیم کارت 0912 کارکرده‌ای که شما قصد خرید آن را دارید، قبلاً متعلق به چه کسی بوده است؟

این مسئله، بدون شک مهم‌ترین جنبه‌ای است که به هنگام خرید یک سیم کارت 0912 کارکرده باید به آن دقت داشت. آیا صاحب پیشین خط، با این شماره مرتکب کلاه‌برداری شده است؟ و یا آیا درگذشته توسط این خط، عمل خلاف قانونی انجام شده است یا نه! درصورتی‌که پاسخ این سؤالات مثبت باشد، شما باید که به‌هیچ‌وجه تن به خرید این سیم کارت کارکرده ندهید. در غیر این صورت، زندگی و آرامش خود را متوجه مشکلات بسیاری ساخته‌اید.

و ...

خرید سیم کارت 0912 دست دوم

با توجه به آنچه گفته شد می‌توان گفت که یک خط صفر نسبت به یک سیم کارت 0912 کارکرده دارای مزیت‌های بسیاری است که ازجمله آن‌ها می‌توان به ارسال نشدن حتی یک اس ام اس توسط آن خط یا برقرار نشدن یک مکالمه تلفنی توسط سیم کارت مذکور اشاره کرد. این مسئله باعث می‌شود کسی پیش از خرید شما، شماره تلفن سیم کارت مذکور را در تلفن همراه خود به عنوان یک مخاطب ذخیره نکرده باشد و این مسئله در کاهش نگرانی‌ها و مزاحمت‌ها در آینده به‌صورت چشمگیری نقش دارد. از طرفی نیز تفاوت قیمت فاحشی بین یک سیم کارت 0912 کارکرده و صفر وجود دارد. تفاوتی که نمی‌توان به راحتی از خیر آن، گذشت!

اما چه باید کرد؟ خرید سیم کارت 0912 کارکرده و یا صفر؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که شماره تلفن همراه، دقیقاً به اندازه پارامترهای دیگر در خریدتان حائز اهمیت است و شما توانسته اید در بین خط تلفن‌های صفر، شماره دلخواه خود را پیدا کنید؛ لحظه‌ای درنگ نکنید. بهتر است که تفاوت هزینه و قیمت بین سیم کارت 0912 کارکرده و صفر را بپردازید و خود را یک عمر نسبت به اتفاق افتادن مشکلات احتمالی، بیمه کنید!

اما اگر با در نظرگیری تمامی مسائلی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، بر خرید سیم کارت 0912 کارکرده، اصرار دارید به آنچه در ادامه آورده شده است، دقت کنید.

- به شما توصیه می‌کنیم در قالب یک پیام در پیام رسانه‌ای محبوب و پراستفاده، اطلاع رسانی لازم را مبنی بر واگذاری خط از مالک پیشین به خودتان را انجام دهید.

- تلاش برای داشتن اکانتی با نام خود در پیام‌رسان‌ها و اپلیکیشن های امن.

- بابت سابقه‌دار بودن مالک پیشین سیم کارت 0912 کارکرده و یا بدهی داشتن آن و مسائل این‌چنینی خیالتان راحت باشد. به‌این‌علت که اصلاً در این صورت، خط قابل انتقال نخواهد بود و فرد مذکور ممنوع المعامله به شمار می‌رود.

البته در این بین امکان ایجاد مزاحمت‌هایی توسط مخاطبین مالک پیشین سیم کارت 0912 کارکرده وجود دارد. در این صورت شما می‌توانید هرگونه مزاحمت از قبیل اس ام اس و یا مکالمه تلفنی را از سوی مراجع قانونی، پیگیری کنید.

 

برچسب ها