تاثیر پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار بر موفقیت کسب و کار

پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار یکی از بهترین راه های کسب سود برای کسب و کارهاست. در اینجا مهمترین نکات برای ارسال پیامک های تاثیرگذار تبلیغاتی را بیان می کنیم.
تاریخ انتشار :
26، اسفند 1398
دسته بندی :

اگر صاحب یک کسب و کار باشید، مسلماً تاکنون راه‌های مختلفی را برای بازاریابی و تبلیغات برند خود انجام داده‌اید. انواع روش‌های تبلیغاتی آنلاین و آفلاین را نیز احتمالاً می‌شناسید. اما چه شما صاحب یک کسب و کار کوچک باشید، چه در حال اداره یک بیزنس گسترده باشید، شاید حداقل برای یک بار از پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار برای جلب نظر مشتریان خود استفاده کرده باشید. در زمان‌های نه چندان دورتر، پیامک‌های تبلیغاتی به صورت انبوه و بدون هدف برای شماره‌های مختلف ارسال می‌شدند. از معایب این روش تبلیغاتی این بود که بسیاری از افراد شماره‌های تبلیغاتی را مسدود می‌کردند و این پیامک‌ها به دست کسانی که انتظار می‌رفت، نمی‌رسید.

عیب دوم این روش، این بود که اگر شما به طور مثال 1000 پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کردید، شاید بیش از 900 نفر از کسانی که این پیامک‌ها را دریافت می‌کردند، به خدمات یا محصولات شما نیاز یا علاقه‌ای نداشتند. بنابراین روند تبلیغات به این سمت پیش رفت که مخاطبان هدف به طور محدودتر و البته مشخص‌تری انتخاب شوند. در حال حاضر هنوز هم پیامک تبلیغاتی می‌تواند برای یک کسب و کار سود زیادی در بر داشته باشد. به شرطی که بدانید چگونه از آن بهره ببرید. در ادامه نکات مهمی در خصوص استفاده از پیامک تبلیغاتی برای موفق شدن کسب و کار را معرفی می‌کنیم.

فهرستی از مشتریان خود ایجاد کنید

یک مدیر هوشمند، می‌داند که مشتریان فعلی بسیار ارزشمند هستند. بهتر است بدانید که هزینه حفظ مشتری موجود، یک سوم هزینه جذب مشتری جدید است. پس باید به فکر سرمایه‌گذاری بر روی مشتریان فعلی خود باشید. برای این منظور از همه مشتریان خود یک لیست تهیه کرده و در یک فایل متنی یا فایل اکسل، شماره‌های آن‌ها را ذخیره کنید.

سپس به سراغ نصب یک برنامه ارسال پیامک گروهی بروید. این برنامه‌ها را می‌توانید برای گوشی های اندروید و ios در کافه بازار، اپ استور یا پلی استور پیدا کنید. بعد از آن می‌توانید برای مشتریان مد نظرتان یک پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار نوشته و آن را ارسال کنید. اگر قصد دارید با سیم کارت خود پیامک را ارسال کنید، در یک روز، بیش از 500 پیامک نفرستید.

متن پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار خود را تغییر دهید

مزیت استفاده از پیامک تبلیغاتی برای مشتریان فعلی، این است که شما زمان و هزینه زیادی صرف افرادی که به خدمات شما نیاز ندارند، نمی‌کنید. با این روش شما تنها مشتریان خود را هدف قرار می‌دهید و با علاقه‌مند کردن دوباره آن‌ها به خدمات و محصولاتتان، کسب و کار خود را رونق می‌بخشید. اما صرفاً فرستادن یک متن تبلیغاتی برای مشتریان نمی‌تواند جذاب باشد. شما باید الگوهای مختلفی برای ارسال پیامک داشته باشید. استفاده از متن‌های تکراری به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. توصیه می‌کنیم که در متن پیامک، اسم مخاطب خود را نیز بیاورید. اگر از قبل در فرم‌های ثبت نام اطلاعاتی مانند تاریخ تولد از مشتریان دریافت کرده‌اید، می‌توانید در روز تولدشان به آن‌ها تبریک بگویید. این روش هم جذاب است و هم تاثیر بسیار بالایی دارد.

لینک‌ها را فراموش نکنید

شما در یک پیامک تبلیغاتی می‌توانید از لینک شبکه‌های اجتماعی یا لینک وب‌سایت خود نیز استفاده کنید تا مخاطب را به این بسترها سوق دهید. استفاده از طرح‌های تشویقی، تخفیف‌های ویژه، معرفی محصولات یا خدمات جدید از جمله مواردی هستند که می‌توانند برای مخاطب جذاب باشند. بنابراین هر از چند گاهی خدمات و تخفیفات جدیدی ارائه بدهید و از طریق لینک، مشتریان را به سمت خرید در بسترهای مورد نظرتان هدایت کنید.

از یک شماره ماندگار استفاده کنید

اگر قرار است که پیامک شما تاثیرگذار باشد، باید از یک شماره رند و ماندگار استفاده کنید که بهتر در ذهن بماند. همچنین بهتر است که همیشه از یک شماره استفاده کنید. برای خرید شماره رند می‌توانید به این لینک سری بزنید.

کوتاه و تاثیرگذار باقی بمانید

شما قرار است در یک پیامک کوتاه تمام مقصود خود را بیان کنید و از مشتری بخواهید که دوباره به شما سری بزند و از خدماتتان بهره بگیرد. اما برای این منظور باید در کوتاه‌ترین جملات ممکن، منظور خود را بیان کنید. برای آنکه متن شما از نظر مخاطب یک پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار باشد، باید بتوانید با او ارتباط برقرار کنید. سعی کنید دغدغه‌های مشتری را درک کنید و برای آن‌ها راه‌حل ارائه کنید.

از طرح‌های تخفیفی استفاده کنید که برای مشتریان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. با مخاطب خود صحبت کنید و به آن‌ها بفهمانید که نیازهایشان را می‌شناسید و برای رفع آن‌ها در حال ارائه راه‌حل‌های جدید هستید. این راه‌حل‌ها را در پیامک خود بیاورید تا مخاطب از مهم‌ترین اخبار مربوط به برند شما آگاه شود.

کیفیت مهم‌تر از کمیت است

به جای ارسال متعدد پیامک‌های تبلیغاتی، بهتر است روی متن پیامک‌های خود بیشتر سرمایه‌گذاری کنید. سعی کنید متن‌ها را به شکلی تاثیرگذار بنویسید. برای رسیدن به هدف، نیازی به ارسال رگباری پیامک تبلیغاتی نیست.

خرید سیم کارت رند

به دنبال کسب واکنش از کاربر باشید

می‌توانید با طرح یک سؤال، استفاده از طرح‌های تخفیفی، جایزه، مسابقه و ترفندهای دیگر تبلیغاتی، از کاربر بخواهید که به پیامک شما واکنش بدهد. مثلاً عددی را ارسال کرده یا روی لینک کلیک کند.

کلام آخر

تا اینجا مشاهده کردیم که دیگر نمی‌توان از پیامک‌های تبلیغاتی انبوه انتظار تاثیرگذاری داشت. با این حال، با داشتن یک برنامه هدفمند می‌توان هنوز از پیامک‌های تبلیغاتی برای موفقیت کسب و کار کمک گرفت. حتی خود شما نیز ممکن است که هرروز هدف پیامک تبلیغاتی قرار بگیرید. پیام‌هایی که از جانب سازمان‌ها، شرکت‌ها یا حتی بانک‌ها برای شما ارسال می‌شوند، مصداق این امر هستند.

در نهایت بهتر است بدانید که ریمارکتینگ یا همان هدف گیری مجدد، یکی از بحث‌های داغ بازاریابی است که در آن باید مشتریان موجود خود را حفظ کرده و تلاش کنید که آن‌ها را وفادار به خود نگه دارید. برای این منظور باید مشتریان خود را شناخته و صادقانه در جهت برطرف کردن نیازهای آن‌ها قدم بردارید. توصیه می‌کنیم اگر توسعه کسب و کارتان را می‌خواهید، همین حالا فهرستی از مشتریان خود تهیه کنید.