آشنایی با انواع شماره‌ ها و دسته بندی های آنها در شماره ماندگار

در شماره ماندگار، ما انواع شماره رند را به 5 دسته ماندگار اولترا، ماندگار رویال، ماندگار پلاس، ماندگار ویژه و ماندگار اقتصادی تقسیم بندی کرده ایم.
تاریخ انتشار :
04، فروردین 1399
دسته بندی :

هنگامی که وارد پروسه انتخاب شماره می‌شویم، موارد متنوعی وجود دارند که می‌توانند در تصمیم گیری ما دخیل باشند. نوع اپراتور، دائمی یا اعتباری بودن، نو یا کارکرده، نوع رند، زادگاه شماره، قیمت آن و ...، مواردی هستند که در انتخاب ما تأثیرگذار هستند. هنگامی که هر کدام از این موارد را مشخص کردیم، با زیرمجموعه‌های آن‌ها نیز روبرو می‌شویم که آن‌ها نیز نیاز به تصمیم گیری دارند. به عنوان مثال انواع شماره رند همراه اول، ایرانسل یا رایتل هر کدام با یکدیگر متفاوت هستند و قیمت‌های آن‌ها نیز می‌تواند اختلافات زیادی با هم داشته باشد. همه این موارد در کنار هم قیمت سیم کارت را شکل می‌دهند.

البته در قیمت گذاری سیم کارت، همان طور که در مقاله‌های پیشین به طور مفصل توضیح دادیم، موارد زیادی اثرگذار هستند. مواردی مانند میزان کمیاب بودن سیم کارت، عام پذیری سیم کارت یا خاص بودن شماره. البته درک می‌کنیم که همه این موارد برای کاربران عادی که در بازار خرید و فروش سیم کارت تجربه چندانی ندارند، کمی ناملموس است.

 

خرید سیم کارت رند

 

ما در شماره ماندگار همه روش‌های آنالیز و قیمت گذاری سیم کارت را با تجربیات کسب کرده تاکنون، ترکیب کرده‌ایم تا بتوانیم دسته بندی بهتر و ملموس‌تری برای انواع شماره رند همراه اول، یا اپراتورهای دیگر داشته باشیم. در واقع ما توانسته‌ایم انواع شماره‌ها را به روش خودمان در 5 دسته مختلف جای دهیم. هر سیم کارتی فارغ از اینکه از کدام اپراتور و دارای چه کدی باشد، طبق معیارهای ما حتماً در یکی از این دسته‌ها قرار خواهد گرفت. نمودارهای رشد قیمت سیم کارت نیز بر اساس دسته‌ای که در آن قرار گرفته، مشخص می‌شوند. البته دقت کنید که قیمت هر دسته بندی در طول زمان تغییر می‌کند؛ اما یک شماره نمی‌تواند با گذشت زمان از یک دسته بندی خارج شده و جزو دسته‌ای دیگر قرار بگیرد. در ادامه این دسته‌بندی‌ها را توضیح می‌دهیم؛ اما بهتر است در مورد شماره ماندگار، یعنی برند خود ما کمی توضیح دهیم.

صفت ماندگار در اهداف و ارزش‌های برند ما ریشه دارد. ما صرفاً شماره‌ای که غیر قابل دسترس یا گران‌قیمت باشد را ماندگار نمی‌دانیم؛ از نظر ما، شماره‌ای ماندگار است که برای اقشار مختلف جامعه قابل خرید و دسترسی باشد. به همین دلیل ما تلاش کرده‌ایم که با ارائه یک دسته بندی جدید، بتوانیم برای همه افراد با سلیقه‌های مختلف و بودجه‌های متنوع، پیشنهادهای مناسبی ارائه دهیم. همان طور که گفتیم، ما همه این شماره‌ها را در 5 دسته قرار داده‌ایم:

 

  1. ماندگار الترا

شاخص‌ترین شماره‌های ما، در دسته ماندگار الترا قرار می‌گیرند. سیم کارت‌های این دسته مخصوص خاص پسندها و شامل انواع شماره رند همراه اول و اپراتورهای دیگر هستند. شماره الترا می‌تواند هر پیش شماره و هر کدی داشته باشد و می‌تواند چندین نوع رند را در بر بگیرد. از بین انواع رند، معمولاً رندهای جفت جفت، ده هزاری، میلیونی، چهار یا پنج رقم یکی، 6 رقم یکی، ترازویی، سه جفت، متشکل از دو رقم و کد پایین از جمله گزینه‌های نزدیک به دسته بندی الترا هستند.

 

  1. ماندگار رویال

ماندگار رویال، دسته بندی 4 ستاره ما است. جالب است بدانید که این دسته جزو پرطرفدارترین دسته‌بندی‌های ما است؛ چرا که از نظر قیمت از دسته الترا پایین‌تر است اما شماره‌های با کیفیت و انتخاب‌های متعددی را پیش روی خریداران قرار می‌دهد. تقریباً همه افرادی که به دنبال هزینه‌های مناسب و سیم کارت‌های با کیفیت می‌گردند، در دسته ماندگار رویال می‌توانند شماره دلخواه خود را پیدا کنند. این سیم کارت‌ها معمولاً دارای انواع شماره رند گفتاری، ده‌دهی، هزاری، سه پله، چهار رقم یکی، صد صدی و دودویی هستند.

شماره رند ماندگار رویال

  1. ماندگار پلاس

ماندگار پلاس یک دسته کاملاً میانه است که سه ستاره به آن تعلق می‌گیرد. در این دسته شماره‌های شگفت‌انگیزی پیدا می‌شوند که علاوه بر اینکه قیمت‌های متعادلی دارند، از نظر ظاهری به دسته‌های بالاتر نیز نزدیک هستند. این شماره‌ها حس هیجان را در خریداران زنده می‌کنند و برای خریدهای سبک و مقرون به صرفه بسیار مناسب هستند. انواع شماره رند گفتاری، پله‌ای، ترتیبی، ده‌دهی، سه رقم یکی، دو رقم یکی، هزاری، سه پله و جفت‌های نامرتب در دسته ماندگار پلاس قرار می‌گیرند.

 

  1. ماندگار ویژه

دسته ماندگار ویژه به سیم کارت‌هایی با دو ستاره اختصاص دارد. این سیم کارت‌ها از سیم کارت‌های معمولی یک پله بهتر هستند و قیمت‌های متعادلی برای عموم افراد جامعه دارند. رندهای پله‌ای، ده‌دهی، تاریخ تولدی، متشکل از ارقام ریز و هزاری، در این دسته به وفور یافت می‌شوند. از شماره‌های این دسته می‌توان برای هدیه دادن سیم کارت نیز استفاده کرد.

 

  1. ماندگار اقتصادی

شماره‌های این دسته همان طور که از نامشان پیداست، از لحاظ اقتصادی در پایین‌ترین سطح شماره‌های ما قرار دارند. این شماره‌ها معمولی و تا حدی مرغوب هستند و شامل خطوط معمولی و پله‌ای می‌شوند.

 

چند نکته ...

دقت کنید که فرقی نمی‌کند که سیم کارت اعتباری یا دائمی باشد یا در دسته انواع شماره رند همراه اول، ایرانسل یا رایتل قرار بگیرد یا نگیرد. تنها کیفیت شماره و قیمت آن است که موقعیت آن را در یکی از دسته‌بندی‌های ما مشخص می‌کند. حتی دقت کنید که برخی از انواع شماره رند که ذکر کردیم، در چند دسته مختلف از آن‌ها نام برده شده است. دلیل آن این است که صرفاً نوع رند شماره، دسته بندی آن را مشخص نمی‌کند. معیارهایی که ما در شماره ماندگار داریم، ترکیبی از نوع رند، ارقام، میزان محبوبیت شماره و موارد دیگر است که طبق آن‌ها هر سیم کارت را در یکی از این دسته‌ها قرار می‌دهیم.

ما همچنین در تلاش هستیم که برای معرفی دسته‌بندی‌های خود، یک گواهی یا Certification ایجاد کنیم که بتوانیم برای هر سیم کارت به کاربران خود ارائه دهیم. این گواهی می‌تواند در خرید و فروش سیم کارت و قیمت گذاری آن بسیار راهگشا باشد.

خرید سیم کارت در شماره ماندگار